Významné funkcie USB kľúčov

Pri svojej pracovnej činnosti alebo súkromných záležitostiach sa dostávame do styku s rôznymi informáciami či zdrojmi, o ktoré nechceme prísť. Pre to je okrem konkrétneho priečinka v našom https://www.facebook.com/NIEvBB/ počítači či laptope vhodné mať aj takzvaný „záchranný bod“, kde budú všetky informácie pokope a v bezpečí. Práve pre tento dôvod sa stali USB kľúče nevyhnutné pre každú situáciu. Predstavujú nástroj na zabezpečenie informácii. Tento malý šikovný vynález je neskutočným pomocníkom, pretože údaje či prácu, ktoré si na USB kľúč vytvoríte, môžete jednoducho otvoriť aj v akomkoľvek inom zariadení.

Jeho veľká výhoda spočíva aj v tom, že sa dá rozdeliť na dva oblasti. To znamená, že obsahuje verejnú časť a šifrovanú časť, ktorá slúži ako trezor pre citlivé informácie, ku ktorým sa nikto okrem vás bez znalosti hesla nemá šancu dostať. Málokto však vie, o mnohých ďalších špeciálnych využití, ktoré USB kľúč ponúka.

práca

Bezpečná e-mailová komunikácia

Využívajte USB kľúč pre bezpečnú e-mailovú komunikáciu. Ak nechcete v práci alebo kdekoľvek inde komunikovať cez podnikovú e-mailovú adresu, a chcete mať svoju komunikáciu v bezpečí, aby sa k nej nikto nedostal, stačí ak použijete softvér CryptoAnywhere. Následne len pripojíte svoj USB kľúč a všetky e-mailové údaje budú v bezpečí.

Synchronizácia dát

Operačný systém Windows vám umožňuje automatickú synchronizáciu dát a súborov. To znamená, že ak dôjde k akejkoľvek zmene obsahu, dokumenty sa uložia na druhé z médií. Slúži na to nástroj Aktovka, ktorým je operačný systém Windows vybavený. Prostredníctvom neho si môžete vytvoriť Aktovku na doma aj v práci.

tablet

Úložisko pre kancelárske aplikácie

Ak chcete mať všetky využívané kancelárske nástroje na jednom mieste a nechcete po sebe zanechávať stopy na firemnom počítači, jednoducho si ich nahrajte na svoj kľúč. Môžete si tak nainštalovať napríklad poštového klienta Portable Thunderbird alebo nahrať svoj Portable Firefox.

Komprimovanie uložených dát

Nahraďte svoj starší súborový systém modernejším (napríklad NFTS). Vďaka tomu získate väčšiu konzistenciu dát, zvýši sa dostupná kapacita a šifrovaním získate potrebné súkromie. Okrem toho, reklamné USB kľúče už nepredstavujú len nudnú ľahko prehliadateľnú disketu. Slúžia aj ako reklamný prostriedok s vlastnou potlačou.

Podobné príspevky