Proces predaja firiem

Kúpa firmy, ktorá už existuje je zaujímavým, ale taktiež výhodným riešením pre všetky osoby, ktoré chcú alebo potrebujú začať s podnikaním, čo najskôr. Je to ideálny spôsob hlavne pre ľudí, ktorým pripadá čakanie ako totálna otrava. Navyše vás oberá o váš drahocenný čas, ktorí môžete venovať svojim prvým podnikateľským realizáciám. Ako všetci vieme založenie povedzme, že spoločnosti s ručením obmedzeným sa neudeje za jeden deň. Samotnému založeniu predchádzajú niektoré povinnosti a právne záležitosti, ktorými musíte najprv prejsť. Jedna sa o administratívne činnosti, ktoré úzko súvisia so samotným založeným a taktiež s následným chodom každej spoločnosti. Založenie vlastnej spoločnosti môže trvať niekedy aj viac ako mesiac. Kúpa založenej s.r.o. je len prakticky o formalitách, ako napríklad zmena názvu, sídla či formy podnikania.

Firmy

V neposlednom rade netreba zabúdať ani na zmluva, ktorú podpisujú obe zúčastnené strany. Ak kupujete firmu, ktorá je už založená tak zväčša to býva firma, ktorá sa v nedávnej minulosti venovala podnikateľským činnostiam. Obrovskou výhodou takýchto už založených spoločnosti je splatené celkové imanie spoločnosti. To je v minimálnej výške 5000€. Ako výhodu môžete vnímať tiež to, že firma ma potrebné skúsenosti s podnikaním. Takéto firmy nadväzujú oveľa ľahšie a rýchlejšie spolupráce ako firmy, ktoré boli založené len nedávno. Je to spôsobené tým, že firma ma už na trhu vybudované svoje meno. Nemusíte sa obávať toho, že by firma, ktorú sa rozhodnete kúpiť zanechala po sebe nejaké dlhy či záväzky, ktoré nestihla vysporiadať. Firmy a spoločnosti sa predávajú výlučne až po tom, čo vysporiadajú všetky svoje záväzky.

Firmy

Taktiež sa zaväzujú, že ak by sa vyskytli nejaké nejasnosti či problémy, ktoré sú spojené s jej predchádzajúcim pôsobením sú povinné túto nepríjemnú situáciu okamžite vyriešiť. Existuje však aj novodobý druh už založenej spoločnosti. Takéto firmy sú založené len za účelom následného predaja firmy Ezmluva, ktorý môže prebiehať, v krátkej budúcnosti. Tieto novovzniknuté spoločnosti sa označujú anglickým názvom ready-made. Ako aj v prípade spoločnosti, ktoré majú predchádzajúcu históriu s podnikaním, aj tieto novozaložené spoločnosti majú splatené základné imanie celej firmy. Odlišujú sa len tým, že zatiaľ, čo založené spoločnosti skúsenosti s podnikateľskou činnosťou už majú ready-made tato skúsenosť ešte len čakajú keďže ide o novozaložené firmy, ako už bolo viackrát spomenuté.

Podobné príspevky