Darujte spomienky

Celá rodina pri vianočnom stromčeku. Stromček svieti. Rodina sa zišla pri štedrej večeri. Na stole horí sviečka. Deti s radosťou čakajú na darčeky, ktoré si rozbalia. Dospelí sú plní očakávaní z toho, či ich darčeky budú mať úspech alebo prinesú skôr sklamanie. Vonku poletuje sneh. Je tma. Svietia len pouličné lampy. Hodiny odbíjajú pomaly sedem. V televízii sa všetko pripravuje na príchod popolušky. Zaručenej vianočnej klasiky. Bez nej Vianoce nebudú Vianoce.

dieťa fotí fotákom

Takýto krásny príbeh si predstavujeme, že zažijeme každý rok. No, často sa to končí nekonečným kolotočom behania po obchodoch. Zháňanie darčekov na poslednú chvíľu. Minutie aj posledných úspor len na to, aby sme mali plnú chladničku až po strop. Vianočný deň sprevádza napätie, hádky a nestíhanie. Posledné darčeky balíme na poslednú chvíľu. Zháňame darčekové kapsičky a baliaci papier, na ktorý sme zabudli. Namiesto pokoja a chvíľ lásky s rodinou sme napätí a máme pocit, že nič nie je dokonalé.

Dva paradoxy. Chceli by sme zažiť krásne vianoce a namiesto toho ich máme plné zhonu a nepokoja. Čo keby to bolo tento rok celé inak? Je to vôbec možné? Dá sa to? Prečo by nie.

žena fotí

Nelámte si hlavu nad rôznymi perfektnými, modernými darčekmi pre vašich blízkych. Všetci chceme predsa, aby sme boli spolu. A ak aj spolu nie sme, tak chceme mať niečo, čo nám našich blízkych bude pripomínať. Preto najlepším darčekom, a pritom to nie je žiadnou novinkou, bude fotiek vyvolanie. Vaši starí rodičia budú radi, keď budú môcť vidieť vaše deti kedykoľvek si pomyslia. Ak nie sú kamaráti s technológiami, tak sa k fotkám vašich ratolestí dostanú len málokedy. Vy to síce dáte na sociálne siete, ale oni k nim nemajú prístup. Alebo aj vaše deti sa potešia, keď si budú môcť pozrieť fotky z vašej mladosti. Vyrobte im album a uvidíte, že v ňom budú listovať dookola. Budú sa vás na všetko pýtať, kde boli oni a kde ste to boli na výlete.. Strávite tak SPOLU krásne chvíle a nebudete ľutovať.

Podobné príspevky