Neviete vypnúť? Skúste toto!

Hovorí sa, že dnešný svet je plný možností. Je mnoho možností a spôsobov, ako sa zabaviť, využiť svoj voľný čas, ale aj relaxovať. Množstvo ľudí, najmä s prácou, ktorá je mentálne náročná má niečo ako profesijnú deformáciu, kedy nevedia prestať rozmýšľať nad pracovnými záležitosťami ani cez víkend, alebo vo voľnom čase. Toto môže do veľkej miery ovplyvňovať nie len práce schopnosť a duševnú pohodu daného človeka, ale bez negatívnych následkov to nezanechá ani medziľudské vzťahy.

Existuje veľa kníh a článkov, ktoré nám radia, ako správne relaxovať, aby sme predišli vyhoreniu. Medzi najčastejšie rady patrí samozrejme okresanie pracovných povinností, alebo meditácia a dychové cvičenia, či fyzická aktivita. Menej konvenčné spôsoby relaxácie sa v týchto knihách väčšinou neuvádzajú, pretože sú menej vedecky preskúmané a vychádzajú skôr z náboženských rituálov. Medzi tieto spôsoby oddychu patrí napríklad aj tantrická masáž.

masáž

Čo to vlastne tantra je? Táto masáž vychádza zo starej budhistickej a hinduistickej filozofie a od klasickej masáže sa odlišuje tým, že v tantrickej masáži je zahrnuté celé telo, vrátane intímnych partií. To môže byť najmä pre tých viac hanblivých, alebo pre začiatočníkov odradzujúce, no každý, kto tento zážitok absolvuje môže potvrdiť, že je to jedinečná skúsenosť, ktorú sa oplatí zažiť aspoň raz. Nemusíte sa báť, že vás po príchode do salóna niečo prekvapí, pretože si všetko viete zistiť online. Pri objednávke si totiž vyberáte nie len masérku, ktorá vás týmto zážitkom bude sprevádzať, ale aj program masáže.

masážny salón

Z širokej ponuky si určite vyberiete, či už chcete tantrickú masáž vyskúšať prvýkrát, alebo už máte nejaké za sebou. Pred príchodom do salóna nie je potrebná žiadna príprava a ako prvé vás bude čakať sprcha, po ktorej nasleduje namaste rituál, počas ktorého prejavíte úctu svojmu telu a pripravíte sa tak aj duševne na samotnú masáž. Celá atmosféra je veľmi príjemná, doplnená o upokojujúce vône a hudbu, ktoré vám pomôžu sa uvoľniť a naplno si užiť tantrický zážitok.

Podobné príspevky