LED svietidlá

LED osvetlenie patrí v dnešnej dobe k najoubľúbenejším a tiež k najúspornejším svietidlám aké si môžete vôbec zaobstarať. Využívajú sa v domácnosti, v školách, v ordináciách, v obchodný domoch či v podobných spoločenských priestranstvách. LED osvetlenie môže byť prevedené v rôznych podobách. Najznámejšie podoby pritom sú: žiarovky, nástenné svietidla, pásiky, stropné svietidla či reflektory. LED technológia je súčasťou všetkých týchto spomenutých svetelných zariadený.

LED

Základnou a tiež veľmi podstatnou elektronickou súčasťou je špeciálna dióda, ktorá je hlavným zdrojom všetkých LED svietidiel. Medzi dizajnové osvetlenie patria LED pásiky, ktoré sú veľmi zaujímavým prvkom čo sa týka dizajnového osvetlenia. Využívajú sa na esteticky účel. Existuju rôzne farby týchto pasikov. Ak disponuje dany model funkciou RGB tak potom mate pri voľbe konkrétnej farby voľnú ruku. Red, green a blue označujú farby v angličtine, ktore zaručujú tejto technológii voľne ovládať farbu a to nie len pri spomínaných LED pasikov. RGB technologia môže byť súčastou aj žiaroviek, či štandardnch stropných svetiel. Dôležitým parametrom čo sa samotného výkonu osvetlenia týka je za mňa teplota chromatickosti.

LED

Ide o teplotu svetla, ktoré dane svietidlo vyžaruje. Stretnúť a teda aj využívať môžete tri rôzne druhy, ktoré je pomerne jednoducho odlíšiť aj pri pohľadu voľným okom. Tepla biela je odporúčaná do miestnosti a izieb, ktoré sú primárne určené na odych či relaxáciu. Často krát sa s nimi môžeme preto stretnúť v spalňach, detských izbách, či rôznych miestnostností vytečenych na odych. Pôsobia ako by slnečným či žiarivým dojmom a aj preto dostali prívlastok tepla biela. Denná alebo ak chcete neutrálna biela sa používa na umiestňovanie do miest kde sa vyžaduje zvýšená koncentrácia. Týmito miestami sú určite ordinácie, kancelárie či rôzne pracovne. Studena biela je podobne ako aj biela určená na osvetlenie pre manuálnu či fyzickú náplň.

Podobné príspevky