Tvorba webových stránok

Ak sa vás tvorba webových stránok bezprostredne týka, určite ste sa stretli aj s pojmom WordPress. O čo vlastne ide? WordPress je systém, ktorý slúži na samotné vytvorenie webových stránok. Rozlišujeme dva typy WordPressu, jeden sa vyznačuje koncovkou org a druhý zase koncovkou com.

WordPress.org

Tento systém je k dispozícii zdarma, je dostupný k siahnutiu, alebo si ho môžete do vášho počítača nainštalovať a následne použiť pri tvorbe vašej webovej stránky. K vytvoreniu budete potrebovať doménu, za ktorú sa považuje adresa webovej stránky a hosting, za ktorý je považované datové miesto na internete. Tento systém využívajú organizácie, ktoré si budujú vlastné meno, značku a vytvárajú vlastný blog.

efektívna tvorba webu

WordPress.com

V tomto prípade ide tiež o vytvorenie webovej stránky zdarma, ktorá sa však vyznačuje zníženým počtom funkcií, bez potreby hostingu a domény. Je vhodný a prijateľný pre začínajúcich blogerov.

Tvorba webu v systéme WordPress sa týka spracovania celkového obsahu vašej webovej stránky. Patria tu články, obrázky, diskusie, eshopy a podobne. Určite si aj vy necháte záležať na spracovaní vašej webovej stránky, aby poskytovala dôveryhodné informácie, aby bola dostatočne viditeľná pre potenciálnych zákazníkov, aby bola zaujímavá a pútavá, pre tých ktorí ju navštívia. Pre tých, ktorí majú záujem dozvedieť sa k danej téme a problematike viac.

tvorba webových stránok

Takzvané témy vo WordPresse umožňujú upravovať vašu webovú stránku z vizuálneho pohľadu. Ich prostredníctvom si môžete nastaviť štýl a farbu písma, vytvoriť si vaše logo, ktoré vás reprezentuje a vôbec vytvoriť si celkový výstup podľa vašich preferencií a predstáv. V skutočnosti ide o celosvetový systém na tvorbu internetových stránok, ktorý je preložený do mnohých jazykov a je využívaný množstvom organizácii, vďaka jeho dôveryhodnosti. Je dostupný aj v slovenskom jazyku a je jednoduchý pre jeho používateľov.

Podobné príspevky