Praktické rady pre vyvážený jedálniček

Kvalita potravín a ich význam pre zdravie

Pojmom kvalita potravín sa označuje výber čo najvhodnejších potravín pre naše zdravie z hľadiska nutričného a výživového a rovnako aj z hľadiska ich bezpečnosti aj pre naše zdravie.

Dnes už o ňom počujeme príliš veľa, máme dostatok informácií, ale ich realizácia a uplatňovanie pokrivkáva.

Ak sa zamýšľate nad zmenou alebo úpravou životného štýlu, prípadne úpravou stravovacích návykov ponuka odporúčaní, návodov a online receptov vyvážený jedálniček Juliacizova Vám príde vhod.

eat-2834549_1920

Medicína a štatistiky zaznamenávajú čoraz viac civilizačných ochorení, potravinových alergií a iných zdravotných problémov. Za ich príčinou stoja prirodzene rýchly životný štýl, napätie, stres, vyčerpanie, ale aj nesprávne stravovanie.

Zjednodušili sme si život za účelom úspory času a energie, konzumujeme jedlá v rýchlosti, nepravidelne a mnohokrát aj veľké množstvá.

Ak chceme byť štíhli, zdraví a plní energie musíme sa zamerať na zdravší životný štýl a zahrnúť doň vyvážený jedálniček plný čerstvých a prirodzene dopestovaných surovín a plodín.

Naše osvedčené rady Vás usmernia, čo si máte všímať na etikete výrobkov, ako kupovať vyvážené potraviny za primeranú cenu, ako si vyberať domáce produkty z nášho prirodzeného regiónu a ponúknu Vám recepty na ich prípravu.

Ukážu Vám, že neexistujú iba sladkosti, zákusky a torty zo supermarketu, ale ponúknu Vám recepty na ich prípravu s náhradou zdravšieho rastlinného cukru alebo tuku. Presvedčíte sa, že budú rovnako chutné, pekné a lákavé a že im rovnako neodoláte.

breakfast-1804457_640

Takisto sa vďaka osvedčeným receptom naučíte rýchlo pripraviť domáci jogurt, džem, kompót a iné dobroty.

Zdravie je cenná vec a až, keď ho strácame si uvedomíme význam stravy pre jeho správne fungovanie.

Buďme preto o krok vpred a vyberajme si funkčné a zdravé potraviny a stravujme sa vyvážene. Poučme sa z ponúkaných zdrojov a načerpajme z nich múdrosti. Určite sa nám to oplatí.

Podobné príspevky