Pozor na upchaté potrubie v kuchyni a kúpeľni!

Každá domácnosť sa môže z času na čas stretnúť s upchatým potrubím a určite to nie je nič, o čo by človek práve stál. Spomalené odtekanie vody, usádzanie odpadovej vody, obavy, že odpadová voda sa môže vyliať a neskôr tiež nepríjemný zápach vychádzajúci z drezu. Je skrátka niekoľko dôvodov, prečo vieme, že stav s upchatým odpadovým potrubím musíme dať čo najskôr do poriadku.

kuchynňa, kuchynský drez

Vsadiť môžeme na tie bežné „domáce“ rady, v ktorých sa odporúča na prečistenie použiť sódu bikarbónu, vriacu vodu, či použiť starý známy „zvon“. Je ale pravda, že pre mnohých napríklad upchaný kuchynský drez predstavuje katastrofu a ak je problém náročnejší, ešte vždy sa dá kontaktovať krtkovanie cena a spolu s ním príde odborné a rýchle odstránenie tejto závady spojenej s kanalizáciou a odpadovým potrubím.

Tento servis je dostupný nonstop a v prípade potreby ho môžete kontaktovať naozaj kedykoľvek, no samozrejme nechceme sa zakaždým spoliehať len na to. Boli by sme najradšej, keby sa tento vzniknutý problém už v budúcnosti neopakoval, a preto vo veľkej miere záleží aj na nás, do akej miery si budeme dávať pozor.

Povedzme si preto, za akých okolností prichádza k upchatiu najčastejšie.

Zamerajme sa na miesto, kde k tomu prichádza najčastejšie, teda na kuchynský drez. V tomto prípade vravíme napríklad o vyhadzovaní zvyškov jedla do drezu, rovnako napríklad o vylievaní použitého oleja z vyprážania. Najmä mastnoty potom spôsobujú ťažké usadeniny.

umývadlo, tekuté mydlo

Teraz spoločne navštívme ďalšie častou postihnuté miesto, kúpeľňu. Pretože práve tu máme zasa vo zvyku splachovať napríklad vlasy v kombinácii so zostatkami rôznych sprchových gélov. A pripomeňme, že neželaným škodcom je tu aj splachovanie vreckoviek, čo sú opäť jedny z faktorov, čo sa podpisujú pod vznik usadenín.

  • Sme ľudia a týmto chybám sa niekedy skrátka nevyvarujeme. No pamätajte, vždy je tu možnosť osloviť odborný servis a využiť rýchle služby krtkovania bez zbytočných starostí.

Podobné príspevky