Potraviny pre zdravšiu pleť


Čokoláda, kakao.
Kakao hydratuje vašu pokožku, čím je pevnejšia a pružnejšia. Najlepšie je jesť čokoládu, ktorá má aspoň 70% kakaa. Pár štvorčekov denne by vám malo stačiť na zlepšenie. Keď sa aplikuje, kofeín v čokoláde môže dočasne znížiť nadúvanie pokožky. Môžete vyskúšať aj kakaovo bohatý 100% telový krém.

Bez vrások.
Práve jogurt, proteín, ktorý dostanete z konzumácie mliečnych výrobkov pomáha pokožke stať sa pevnejšou, takže je odolnejšia. Najlepším spôsobom mliečnych jogurtov je Grécky. V Gréckom jogurte je obsah bielkovín často dvojnásobný ako bežný jogurt.

čokoláda

Granátové jablko.
Sú plné  antioxidantmi. Regulujú prietok krvi pokožky. Pri aplikácií na pokožku pomáhajú na hladké línie a pleť hydratuje.

Pružnosť pleti.
Vlašské orechy obsahujú omega 3, ktoré môžu zlepšiť pružnosť pokožky. Orechy sú tiež naplnené meďou, minerálom, ktorý zvyšuje produkciu kolagénu. Občerstvite sa za hrsť orechov každý deň, aby ste zlepšili štruktúru pokožky.

Zelená a žltá zelenina.
Ženy, ktoré konzumujú zelenú a žltú zeleninu, majú tendenciu mať menej vrások, najmä okolo očí. Môžu znížiť citlivosť pokožky na slnko. Jedzte približne dve papriky denne.

Slnečnicové semiačka.
Obsahujú vitamín E, slnečnicové semiačka udržiavajú pokožku pružnú tým, že chránia svoje vrchné vrstvy pred slnkom. Vysoký obsah mastných kyselín robí zo slnečnicového oleja liečivý prostriedok na vyprahnuté časti tela, ako sú pery.
Fazuľky.

Majú vysoký obsah zinku. Mnoho ľudí dokazuje, že lokálny zinok je účinný proti akné ako antibiotiká.
Zelený čaj.
Je veľmi vysoký v antioxidantoch, ktorý dokázal znížiť začervenanie. Zelený čaj tiež pomáha bojovať proti zápalu. Pokojné občerstvenie zeleným čajom, by ste mali mať aspoň raz do dňa.

ovoce

Sója.
Sójové mlieko, jeho konzumáciou môžete získať jasnejšiu pleť. Pomáha predchádzať aj slnečným škvrnám. Sója obsahuje minerály a bielkoviny.