Atrament lacnejší ako laser = EPSON

Veľmi priaznivým trendom pri vývoji tlačiarní všetkých typov a značiek sa stáva snaha maximálne znížiť tlačové náklady. Pomyselnou jednotkou na trhu medzi veľmi úspornými tlačiarňami sa už pár rokov držala spoločnosť OKI, so svojimi veľmi úspornými laserovými tlačiarňami.

A v týchto dňoch zrejme najďalej zatiaľ dokázal v tomto ohľade zájsť výrobca tlačiarní Epson, ktorý už nielen pri laserových ale práve aj u atramentových tlačiarní dokázal stlačiť cenu jednej potlačenej strany formátu A4 na senzačných a ťažko uveriteľných 0,2 centov.
 fototiskárna epson
Hoci je to pre mnohých neuveriteľné, naozaj sa jedná o atramentovú technológiu, ktorá dlhé roky bola považovaná za tú finančne náročnejšiu a bola ďaleko v pozadí za tonerom z laserových tlačiarní.
 barvy v tiskárně
EPSON L655:
 
·         Vyššie uvedený pokrok práve reprezentuje atramentová multifunkčná tlačiareň Epson L655, kombinujúca až štyri funkcie v jedinom zariadení.

·         Primárne táto tlačiareň nájde uplatnenie v menších až stredne veľkých kanceláriách. Veľké uplatnenie možno očakávať aj v domácnostiach, kde sa postará o nezanedbateľnú úsporu vo Vašom rodinnom rozpočte.

·         Ako bolo už naznačené, nová tlačiareň vie nielen tlačiť, ale vie aj kopírovať, skenovať a faxovať. Všetky štyri funkcie vykonáva vo veľmi slušných rýchlostiach.

·         Nechýba ani podpora automatickej obojstrannej tlače, tzv. duplex.

·         Ďalšia veľmi prospešná funkcia je, možnosť bezdrôtovo tlačiť priamo z mobilného telefónu či tabletu prostredníctvom siete wi-fi.

·         Lacnej tlače, táto tlačiareň Epson, dosahuje pomocou systému veľkokapacitných atramentových nádržiek s výťažnosťou až šesť tisíc stránok, namiesto klasických bežných cartridgov.

·         Tieto nádržky sa oveľa lepšie dopĺňajú bez hrozby najmenšieho ušpinenia.

·         Okrem týchto výhod, je táto atramentová multifunkčná tlačiareň, v porovnaní s laserovými tlačiarňami, menej náročná aj na samotnú prevádzku.