Kvalitu stavebných materiálov a konštrukcií oceníme až pri ich používaní

Betónové alebo z tehál murované steny či sklo alebo iný typ materiálu, ktoré sa používajú na stavbách, treba kotviť alebo spájať, na to sú však rozličné metódy v závislosti od druhu materiálu. Iné druhy spájania sú potrebné pre betón a iné pre sklenené panely. Sklo je potrebné spájať vhodnou metódou, lebo má špecifické zloženie a pri vŕtaní by mohlo praskať, na jeho kotvenie a spájanie sa používajú presne navrhnuté prvky, ktoré sa spájajú až na mieste montáže. Musia byť vyrobené s presnosťou na milimetre, lebo pri nepresnostiach nie je možné jednoducho a ľahko tento kotviaci prvok hneď nahradiť.

Otvorené priestory poskytujú veľa funkcií

Sklenené steny a fasády sa tvoria z panelov zo skla, ktoré má hrúbku väčšinou 8, 10 a 12 mm, týmto hrúbkam sa potom prispôsobuje aj výroba spojovacích a kotviacich prvkov. Materiál, z ktorého sa vyrábajú, je väčšinou nehrdzavejúca oceľ alebo hliník, výber je v závislosti od štýlu konštrukcie alebo priestoru, kde bude použitý, teda buď do interiéru alebo do vonkajšieho prostredia. Exteriér je náročnejší z hľadiska poveternostných vplyvov, ktorým musia materiály odolávať.

Moderné stavby sa vyznačujú originálnym použitím sklenených stien do najrozličnejších tvarov a konštrukčných spojení, kde je spoj dvoch prvkov dôležitý nielen z funkčného, ale aj dizajnového hľadiska. Spájajú sa tak v pravom uhle, ale aj v rovnobežných líniách, teda v 180°C. Práve na toto spojenie je určený spoj dvoch sklenených panelov pod označením PD70 https://lmmont.sk/produkt/pd70/, vyrobený z nehrdzavejúcej ocele so saténovým povrchom, najvhodnejšie hrúbky skla sú 8, 10 a12 mm. Rozmer samotného prvku je 116x52x32mm.

Materiály dneška sú kvalitné a moderné

Za výrobou touto spojovacieho prvku stojí spoločnosť LM-MONT, ktorá sa tým zaoberá už dosť dlhý čas, má referencie v podobe množstva realizácií takýchto konštrukcií na mnohých stavbách, je zárukou kvality a bezpečnosti, čo dokazuje aj spokojnosť ich zákazníkov. Patria k dodávateľom s dlhoročnými skúsenosťami a novostavby bez ich hliníkových či sklenených konštrukcií takmer nenájdete.

Podobné príspevky