Teenager na webe

Máte doma teenagera? S ničím iným sa ho nevidíte hrať, len s počítačom alebo mobilným telefónom? Už ste mu xkrát hovorili, aby nachvíľu odložil svoje digitálne zariadenie a sústredil sa aj na iné priority v jeho živote? Mnohí teenageri pozerajú rôzne webové stránky práve na webe. Web je veľmi široký pojem, ktorý sa nedá presne definovať. Už viete, že niekedy je nemožné dosiahnuť to, aby váš syn alebo dcéra odložili nachvíľku svoj mobilný telefón? Je to pre nich ako trest, keď si nemôžu chvíľku písať so svojimi priateľmi. Čiže budete vedieť, aký trest dáte svojmu dieťaťu, ak vás vo voľačom neposlúchne. Je to práve odobratie mobilného telefónu alebo iného rôzneho digitálneho zariadenia.

PC

Čo ešte robia vaši teenageri na internete? Nielenže si píšu, chatujú alebo posielajú rôzne fotky či obrázky. Oni tam vyhľadávajú aj všelijaké možné informácie, ktoré potrebujú na učenie do školy. No, nájdu tam aj obsah, ktorý by nemal byť pre nich ešte prípustný. Na to by ste si mali dať pozor a trošku svoje deti kontrolovať aj v tom, čo robia na internete. Nevhodné webové stránky sa objavujú čoraz častejšie a vy ani len netušíte, že vaše deti to začína v pubertálnom veku zaujímať? Dozviete sa to až keď bude neskoro.

teenager

Mnohí teenageri sa dostanú do sexuálnych problémoch, ktoré vidia na internete. Skúšajú rôzne praktiky, ktoré ešte nie sú pre nich bezpečné. Zaujíma ich to, čo robia dospelí vo svojom voľnom čase. Neuvedomujú si následky svojho konania, ktoré môžu znamenať aj pokazenie si svojho života. Tak isto môžu na internete a webových stránkach natrafiť na rôznych podvodníkov, ktorí sa ich snažia oklamať. Čo urobí taký teenager? Neuvedomí si, že je to podvodník a naletí mu. Práve na takýchto nezodpovedných ľudí sa spoliehajú podvodníci. Na internete si musia dávať veľký pozor, na akú webovú stránku sa idú pozrieť alebo ju chcú navštíviť.