Vieme, že k najcennejším kovom sa radí zlato a striebro. Z hľadiska predajnosti a nosenia šperkov je však populárnejšou voľbou striebro, ktoré aj napriek nižšej cene (v porovnaní so zlatom) poskytuje požadovanú eleganciu a charakteristická je pre tieto šperky ich lesklosť. Príkladom tohto tvrdenia môžu byť strieborné retiazky Gameon. Nielen cena a žiarivosť sú faktorom obľuby tohto materiálu v klenotníctvach, ale je to takisto jeho tvárnosť, vďaka ktorej je z neho možné vyrobiť pomerne veľa typov šperkov rôznych prevedení, tvarov a veľkostí.
Navyše ak vlastníte strieborný šperk, je možné ho zaujímavo skombinovať s ostatnými prvkami či oblečením a výrazne tak dopomôcť celkovému štýlu.
Nosenie strieborných šperkov
Týka sa to najmä oblečenia, ktoré v správnej kombinácii napr. so striebornou retiazkou dokáže pôsobiť výraznejšie, luxusnejšie. Strieborné doplnky v tomto smere ponúkajú aj ďalšie pozitívum- prakticky nič s nimi nepokazíte, sú univerzálne a prispôsobivé k viacerým typom odevu. Z hľadiska kombinácie s ostatnými doplnkami ale platí etiketa- nekombinovať tieto doplnky so zlatými šperkami. Musíte sa rozhodnúť len pre jeden typ- striebro alebo zlato. Vďaka prístupnejšej cene však vo viacerých prípadoch víťazí práve prvá možnosť.
Nosenie strieborných šperkov sa spája najmä s výnimočnými stretnutiami, spoločenskými podujatiami, ale v nejednom prípade dokážu slúžiť ako imidžový prvok aj počas bežných dní. Ak sa ale máme zamerať na pravidelnejšie, respektíve bežné nosenie, je vhodné siahnuť skôr po menej nápadných alternatívach, čiže menšom a tenšom prevedení. V opačnom prípade, teda na výnimočnejšie podujatia je zasa vhodné nasadiť si hrubšie šperky, ktoré budú výraznejšie, napr. už zmienenú hrubú retiazku. Ak ide o menšie prvky na ruku, https://isport.blesk.cz/clanek/ostatni-atletika/318490/romanticky-sok-helcelet-pozadal-rosolovou-o-ruku-v-primem-prenosu.html mali by sa nachádzať na ľavej strane a byť v správnom, respektíve menšom pomere- maximálne tri kusy.