SLUŽBY NA LETISKU O KTORÝCH MOŽNO ANI NEVIETE


1) Doprava
Každé letisko ponúka možnosť parkovania blízko letiska. Ak cestujete na dlhšiu dovolenku a chcete sa komfortne priviezť aj odviezť z letiska, zistite si dopredu koľko stojí parkovné. Parkovací lístok sa dá kúpiť buď priamo na letisku alebo online na webovej stránke letiska.
Ďalšími možnými spôsobmi prepravy je prenájom vozidiel alebo taxi služba.

terminál
 
Malý tip: ak iba veziete alebo si idete vyzdvihnúť príbuzných môžete využiť možnosť krátkodobého parkovania priamo na prejazdovej komunikácii pred terminálovým komplexom. Táto služba býva zadarmo.
 
2) Internet alebo telefón
Zabudli ste si pred odchodom nabiť telefón, notebook alebo tablet? Nič sa nedeje, môžete si ich bez problémov dobiť v čakacom priestore pred odletom. Miesta sú zreteľne označené a nájdete ich ľahko.
Na súrne volania bez mobilného telefónu nájdete v letiskovej hale aj mincový automat.
 
Malý tip: zdarma sa môžete pripojiť aj na letiskovú wi-fi sieť. Na webovej stránke letiska sú prednastavené informácie o odletoch a príletoch takže si svoj let môžete skontrolovať kdekoľvek na letisku aj keď sa nebudete práve nachádzaj pri informačnej tabuli

vozíky
 
3) Súkromie a VIP
Pre obchodných cestujúcich sú na letisku vyhradené VIP salóniky, ktoré poskytujú dostatok súkromia a všetok komfort potrebný k vybaveniu dôležitých stretnutí alebo pracovných záležitostí.
Väčšinou tam nájdetekútik s plným počítačovým vybavením, internetové pripojenie, domácu aj zahraničnú tlač a občerstvenie.
 
Vstup majú povolený nielen cestujúci v biznis triede alebo držitelia špeciálnych kariet ale individuálny vstup sa dá zakúpiť aj z ekonomickej triedy.
Súčasťou VIP priestoru býva aj plne vybavený tlačový salónik pre rýchle konferencie alebo prezentácie.

obchod
 
4) Asistenčné služby pre imobilných a cestovanie s deťmi
Ak ste telesne postihnutý alebo imobilný vôbec sa nemusíte obávať aj pre takéto prípady je letisko vybavené. Dôležité je dodržať presný harmonogram a pridelený pracovník asistenčného strediska sa už o vás postará a prevedie vás všetkými formalitami až priamo k lietadlu. Tam vás už „prevezme“ personál lietadla.
Pri cestovaní s deťmi môžete využiť miestnosť na prebalenie alebo nakŕmenie malých detí. Nájdete tam dokonca aj ohrievač fliaš a detskej stravy.
V prípade veľmi malých detí je možno zobrať do lietadla aj autosedačku. V tomto prípade je potrebné sa informovať a riadiť podľa pokynov letiska.