Nesmrteľná džínsovina opantala každú generáciu

Sláva džínsov asi prežije navždy, sú tu s nami už od polovice dvadsiateho storočia a do našich šatníkov vtrhli ako víchor, už tam zostali až dodnes a ešte nejaký ten rok tam určite aj zostanú. Na svoju slávu si museli síce trocha počkať, ale stálo to za to a my sme za ne vďačné. Dnes sú súčasťou každého šatníka modernej ženy v rozmanitej podobe.

Aj to je jedna z podôb džínsoviny...

Sezónne trendy ich výzor a strihy prispôsobujú módnemu diktátu, podstata však zostáva, ich pohodlnosť a praktickosť spolu s variabilnosťou a možnosťami kombinácií s inými časťami odevov. Nevzdáme sa ich za žiadnu cenu, pretože ak si zaobstaráme dobre padnúci strih a vhodnú farbu, budú všestranným partnerom každej ženy. Jeansovina sa ľahko kombinuje s inými druhmi oblečenia, neexistuje asi nejaký z kúskov šatníka, ku ktorému by sme si džínsy nemohli obliecť.

Spomínaný strih je pre dokonalosť celého outfitu veľmi podstatný, od neho závisí výzor a výsledok celého snaženia. Ak vám bude prevísať „sadlo“ spoza pása nohavíc alebo v nich budete napasovaná ako „jaternica“, to určite nebude vhodný spôsob ako v džínsoch zapôsobiť. Dobre padnúce jeansy si môžete obliecť k bielej blúzke, farebnému tričku, hrubému pulóvru, károvanej košeli, mikine či elegantnému topu, zakaždým vznikne netradičný a veľmi vkusný outfit, v ktorom budete za hviezdu.

Džínsy môžu byť rovného strihu, boyfriend alebo skinny či slim, legínsy či dnes veľmi módne široké, nič nepokazíte ktorýmkoľvek strihom, avšak musí vám sedieť ako druhá koža. Na pohodlné formovanie strihu na telo slúži elastický materiál, džínsy sa šijú z neho hlavne kvôli pohodliu pri nosení. Iným strihom sú napríklad push up jeansy, ktoré vám vytvarujú pekný zadok na počkanie, ak zvolíte jeans shop rovný strih a tmavú farbu nespravíte krok vedľa.

Svetlá farba pristane mladším ročníkom

Z džínsoviny sa však nešijú iba nohavice, ale aj bundy, košele, šaty, sukne, bermudy, kabáty, šiltovky, barety, dokonca kabelky či topánky alebo opasky, všetko to hovorí o všestrannosti využitia tohto materiálu v našich šatníkoch. Kupovať len pre radosť nie je najmúdrejšie, preto sa zamerajte na kvalitu a vyberajte s rozumom.

Podobné príspevky