Doprajte svojim deťom a manželovi radšej ovocné koncentráty

Predstavte si, že je letná horúčava, vonkajšie teploty presahujú tropickú tridsiatku, a vy sa zháňate po vhodnej tekutine, ktorú zaženiete smäd a zaistíte pitný režim. Máte doma manžela a dve deti v školskom veku, a premýšľate nad tým, čo nakúpiť v supermarkete, aby to bolo naozaj kvalitné, na úrovni, výživné, zdravé, a všeobecne prospešné.

pomarančový džús

Minerálne vody – v letnej horúčave sa odporúča piť striedavo obyčajnú vodu a minerálku, najmä s obsahom horčíka (magnézia). Horčík sa v letnej horúčave rýchlo vyčerpáva z organizmu a mali by ste ho doplniť, najlepšie práve minerálkou.

Dojčenská balená voda a kvalitné filtre na vodu – kvalita balených vôd je rôznorodá, oplatí sa sledovať ich zloženie a taktiež recenzie, uvádzané na Internete. Ak však máte dobrý filter na vodu z kohútika, toto riešenie je vždy lepšie.

malinová šťava

Ovocný džús – základ pitného režimu by mali tvoriť ovocné šťavy, a to buď z čerstvo odšťaveného ovocia, alebo z koncentrátu bez prídavku cukru a konzervantov, baleného do kartónovej krabice.

Okrem týchto nápojov nič iné nepodávajte, maximálne šťavu zo zeleniny, na udržiavanie pitného režimu nie sú dobré ani alkoholické nápoje, ani sýtené oxidom uhličitým a s obsahom kofeínu, teda ani zelený a čierny čaj alebo Coca-cola.

Ako sa vyrábajú ovocné koncentráty

Napadlo vás niekedy zistiť, ako sa vlastne vyrábajú a distribuujú na trh ovocné pasterizované koncentráty? Používajú sa na to skladacie plastové IBC kontajnery 600 l v predaji, takto veľký objem zaručia efektívnejšie logistické postupy a prispeje k nim aj hranolový tvar kontajnerov, kedy na rozdiel od valcových sudov je skladový a prepravný priestor maximálne využívaný.

Do IBC kontajnerov sa vkladá plastová vymeniteľná fólia, ktorá sa vždy plní len raz. Akonáhle sa obsah fólie vyprázdni, tá sa ekologicky zlikviduje a nahradí fóliou novou. Takto je možné ľahko dodržať prísne hygienické limity pre prácu s potravinami a potravinárskymi zložkami či polotovarmi.

Podobné príspevky