Čo robiť, keď sa vám upchá záchod

Predstavte si situáciu, že prichádzate domov z práce, je teplý letný deň, vyzujete sa z topánok v predsieni a naboso našľapujete po studenej dlažbe, ktorá príjemne studí do chodidiel, a takto sa premiestnite na toaletu, kde si uľavíte, a tešíte sa, až si doprajete niečo dobré na desiatu. Spláchnete za sebou a už sa chystáte odísť, keď si všimnete, že sa misa plní vodou až po okraj, plávajú v nej vaše výkaly, ale nemajú tendenciu vsiaknuť sa do odpadového potrubia. Misa zostáva zaplnená ak tomu sa okolo šíri nepríjemný zápach.

toaletný papier

Nepanikárte – mnohí ľudia spanikária av panike nikdy nerobíme dobré rozhodnutia. Snažte sa zachovať pokoj a pokúste sa sami závadu odstrániť gumovým zvonom. Gumený zvon je tiež jediná pomôcka, ktorá je pre amatéra k dispozícii. Práca s gumovým zvonom je v zásade jednoduchá, vzniknutý podtlak dokáže slabšie usadeniny zo stien potrubia uvoľniť, napríklad ak je tam mastnota a viac toaletného papiera, ale môže sa vám stať, že vám zvon vkĺzne z ruky a zanoríte sa do odpadovej vody s výkalmi.

figúrka na záchode

Nestrkajte tam nič iné – rozhodne neskúšajte vkladať do odpadu na toalete rôzne predmety, aby ste nečistoty prerazili, ako napríklad elektrikárske či inštalatérske péro. Môžu sa vám v odpadovom potrubí vzpriečiť a vy ich potom už nedostanete von. To by bol veľký problém, ktorý by vás mohol stáť aj veľké peniaze.

Zavolajte radšej inštalatéra – ak chcete predísť podobným malérom, zavolajte inštalatérsky havarijný servis na krtkovanie v Bratislave https://ab-krtkovanie.sk/krtkovanie-kanalizacii-bratislava/. Inštalatér si poradí na mieste s každým problémom, mimochodom, viete, že upchatý záchod tiež môže súvisieť so zanesenou domovou či mestskou kanalizáciou? A s čistením kanalizácie vám aj tak nikto iný nepomôže, pretože amatéri na to nemajú k dispozícii potrebné technické vybavenie, najmä tlakové čistenie pomocou vodnej trysky a pripojenej nádrže s vodou v podobe pojazdnej cisterny.

Podobné príspevky