Matrace a ich druhy

Ak sa pozrieme na to obrovské množstvo z ktorého máme možnosť si vyberať. Je dosť pravdepodobné, že zostaneme zmätení. Čo tak si ale spraviť malý prehľad tých najlepších matracov?

Pružinové matrace

Tieto matrace sú stavané na pružinovom základe, ktorý je zabalený do iných materiálov. Matrace majú zvyčajne dlhšiu životnosť a je pre ne typická vyššia tvrdosť.

Pružinové matrace – taštičkové

Matrace sú stavané na podobnom základe ako klasické pružinové. Rozdiel je však v tom, že pružinový základ nie je zabalený ako celok ale každá pružina je zabalená samostatne. Vyznačujú sa ideálnou podporou pre chrbticu a prispôsobovaním sa vášmu telu.

taštičkový matrac

Ceny pri všetkých druhoch matracov sú rozdielne a najmä pohyblivé. Cena sa pohybuje tým vyššie čím vyššia je kvalita matraca.

Matrace z pamäťovej peny

Prispôsobujú sa tvaru tela podobne ako tie taštičkové ale zároveň sa prispôsobujú aj našej teplote a samozrejme hmotnosti. Tento typ matracov je ideálny pre naše telo, využívajú sa aj ako zdravotné matrace.

Matrace zo studenej peny

Studená pena je pena, ktorá sa líši svojou výrobou od ostatných. Má taktiež veľmi prispôsobivé vlastnosti a niektoré firmy pomocou tejto peny tvoria antibakteriálne matrace, ktoré sú ešte prospešnejšie pre naše zdravie.

posteľ

Latexové matrace

Sú vyrobené zmesou latexu a kokosového vlákna, ktorá tvorí pružnú platňu. Majú dlhoročnú tradíciu a vyrábajú sa v rôznych variantách tvrdosti.

Penové matrace sa zvyčajne líšia druhom peny, jej tvrdosťou, výrobou či pôvodom ale najmä vlastnosťami.

Pri výbere matracov treba dbať na to čo vám vyhovuje. Určite si nevyberajte matrac o ktorom viete, že má vysokú tvrdosť ak viete, že vám vyhovujú nižšie tvrdosti. Pri cene je potrebné nepozerať na výšku ale na životnosť matraca. A určite je výhodné si matrace vyskúšať v konkrétnej predajni aby ste predišli vracaniu tovaru.

Podobné príspevky